• foto-skoly1
loading...

Tradice a zvyky je dobré dodržovat a připomínat. A právě proto připravily vychovatelky školní družiny pro 110 dětí ze čtyř oddělení tradiční Pálení čarodějnic. Pro děti byly připraveny tematické soutěže na celkem dvanácti stanovištích, kde na ně čekaly různé úkoly a výzvy. Od plnění kouzelných lektvarů, přes třídění bylinek až po let na koštěti. Každý účastník byl nakonec odměněn sladkou dobrotou z kouzelného měšce, kde se nacházeli švábi, pavouci, hadi a různé příšery. Vrcholným okamžikem kouzelného odpoledne bylo samotné pálení čarodějnic. Na ohni si děti následně opekly špekáčky, na kterých si náramně pochutnaly. Pálení čarodějnic ve školní družině nejen oživilo staré tradice, ale také posílilo pouto mezi dětmi.

Velké poděkování patří organizátorům akce, mezi kterými byli i vybraní žáci ze 4. B.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: paní Karajani Pavlína, garant akce

Back to top