Třída 8.B

V neděli 12. 12. jsme se vydali na Pomezní boudy do Krkonoš na lyžařský kurz tříd, které kvůli epidemiologické situaci nemohly jet v řádném termínu. Byli jsme ubytovaní v horském penzionu Trautenberk, který nabízel výborné ubytování a skvělá jídla. Intenzívně jsme se věnovali sjezdovému a běžeckému lyžování. Počasí nám dopřálo všechny možné varianty od sluníčka přes mráz, déšť i mlhu. Kromě sportu jsme si užili i večerní zábavu a přednášky s lyžařskou tématikou. Hlavně se nám podařilo se ve zdraví vrátit domů k rodičům.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text: Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka 8. C

foto: kolektiv pedagogů zajišťující SKIALP kurz

Rok 2021 jsme zakončili v pondělí 20. prosince vánoční besídkou. Zahráli jsme si piškvorky, rozdali dárky, ochutnávalo se cukroví. Bohužel se kvůli nemoci a karanténě nemohli zúčastnit všichni žáci. Do nového roku 2022 přeji všem dětem i rodičům hodně zdraví a spokojenosti.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Blahnová Petra, třídní učitelka 8. B

Nejlepší třídní "šplhači" prověřili své síly v pátek 21. února. Vítězkou své kategorie se stala Klárka Mědílková, která postoupila do krajského kola. Z chlapců obsadil třetí místo Honza Nosek. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci třídy a Klárce přejeme hodně sil v dalších kolech.

text: Mgr. Blahnová Petra, třídní učitelka 6. B

foto: paní Gumanová Martina, asistent pedagoga

V pondělí 17. 2. 2020 jsme absolvovali program „Myslivost v KRNAP“ ve Vrchlabí. Letos jsme nenavštívili oboru s jeleny. V důsledku poměrně vysokých venkovních teplot se jeleni volně pasou v lese a není nutné je krmit v oboře. Zamířili jsme tedy k daňkům, kterým jsme přivezli mrkve, jablka a brambory. Prohlédli jsme si staršího jedince s lopatovitě tvarovanými parohy, ale i mladší jedince a jednoho albína. Program pokračoval v KCEV Krtek ukázkami živočichů žijících na území Krkonoš. Dále jsme viděli parohy či kůže živočichů a sami určovali, kterému živočichovi náleží. Pan Ing. Bílek nás seznámil se zástupci ptáků, které můžeme během zimy pozorovat u krmítek. Program jsme zakončili pozorováním ptáků v zámecké zahradě.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka přírodopisu

Do školního kola recitační soutěže postoupily z naší třídy tři dívky - Nelča Valnohová, Anička Fekiačová a Terka Bittnerová. Děvčata předváděla své texty s dalšími 14 žáky a žákyněmi z 6. a 7. tříd. Na krásném (a postupovém) druhém místě skončila Nelča, Anička obsadila 4. místo. Děvčatům děkujeme za odvahu a skvělou recitaci, Nelče přejeme hodně štěstí v okresním kole.

text: Mgr. Blahnová Petra, třídní učitelka 6. B

foto: Mgr. Ryšavý Zdeněk