• foto-skoly1
loading...

Dne 23. 5. se slaví svátek Mezinárodní den želv. V tento den si celý svět připomíná, jak ochraňovat tyto tvory před vyhynutím. Mezi nejohroženější druhy patří Kareta obrovská, kterou rybáři loví pro její krunýř, maso a sbírají její vajíčka z pláží. S dětmi jsme si o této problematice povídali a také jsme shlédli dokument, který děti zasvětil do světa želv a lidí, kteří se o ně starají. Jelikož nastává doba, kdy se tihle krásní tvorové líhnou na různých pláží světa a bojují o místo na této planetě, jsme s dětmi vytvořili projekt „ŠŤASTNOU CESTU“. Projekt znázorňuje líhnutí želviček a jejich cesta domů do moře. Přímo v den D, nás navštívila kamarádka Želva zelenavá Poldinka. Přinesla nám ji ukazát a povyprávět něco o jejím životě moje kolegyně Pavlína Karajani. Je to její milovaný mazlíček. Děti si mohli želvičku pořádně prohlédnout, pohladit a dokonce viděli, jak se želvička ráda koupe. Byl to pro děti zážitek.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: paní Fišerová Monika, vychovatelka 3. odd. ŠD

Back to top