Třída 3.B

Dnes jsme se třídou absolvovali komentovanou procházku po zajímavých místech naší obce. Naše cesta začala ve Dračí uličce pověstí o založení města, pokračovali jsme Vodní ulicí k místu, kde stával hrad, zastavili jsme se na náměstí a pověděli si mnoho zajímavostí o sochách, domech i lampách, které tam stojí. Kolem bývalé židovské synagogy jsme došli do městského parku a vycházku jsme zakončili u Jánské kaple. Naše velké poděkování patří panu Vlastimilu Grofovi z městského úřadu, který naši procházku vedl a od kterého jsme se o Trutnově dozvěděli spoustu důležitých informací.

text a foto: Mgr. Nemanská Helena, třídní učitelka 3. B

Ve čtvrtek 3. září jsme se pěšky vydali na několikakilometrovou procházku k rybníku Dolce. Společně s paní učitelkou Janou Schierlovou, která učí děti angličtinu jsme se snažili pomocí her a úkolů po dlouhých prázdninách znovu skamarádit a lépe poznat. Děti se pokoušely „přebrodit“ rozbouřenou řeku, odpovídaly na různé anketní otázky, svazovaly lano z oblečení a hrály hry. Výlet se velmi vydařil.

text a foto: Mgr. Nemanská Helena, třídní učitelka 3. B

V měsících lednu, únoru a březnu jsme společně se třídami 2. A  a  2. C absolvovali výuku bruslení na trutnovském zimním stadionu.  Děti stále zlepšují své dovednosti.  A co je nejdůležitější – bruslení a hry na ledě je baví.

text a foto: Mgr. Nemanská Helena, třídní učitelka 2. B

Konec tohoto zvláštního školního roku jsme oslavili jen v počtu 15 dětí, ale na všech vysvědčeních se objevily pouze jedničky a dvojky.

text a foto: Mgr. Nemanská Helena, třídní učitelka 2. B

V pátek jsme se již potřetí vypravili do knihovny. Paní knihovnice pro nás připravily povídání a čtení o pohádkách. Po společné besedě jsme si všichni mohli vyhledat a prohlížet knihy, které nás zajímaly. Ti, kteří si s sebou vzali průkazku si vybrané knížky také odnesli domů.