Třída 8.A

V neděli 12. 12. jsme se vydali na Pomezní boudy do Krkonoš na lyžařský kurz tříd, které kvůli epidemiologické situaci nemohly jet v řádném termínu. Byli jsme ubytovaní v horském penzionu Trautenberk, který nabízel výborné ubytování a skvělá jídla. Intenzívně jsme se věnovali sjezdovému a běžeckému lyžování. Počasí nám dopřálo všechny možné varianty od sluníčka přes mráz, déšť i mlhu. Kromě sportu jsme si užili i večerní zábavu a přednášky s lyžařskou tématikou. Hlavně se nám podařilo se ve zdraví vrátit domů k rodičům.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text: Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka 8. C

foto: kolektiv pedagogů zajišťující SKIALP kurz

Zdolání lekce 4 s jídelní tématikou v učebnici angličtiny a Vánoce za dveřmi = jasná kuchařská výzva pro 8. A. Vybrali jsme recept na nadýchané šlehačkové obláčky, který jsme si při úterní hodině angličtiny nejprve přeložili, a ve čtvrtek podle anglických instrukcí cukroví upekli.
Pokud vás zajímá, jak se nám vedlo, podívejte se do fotogalerie, kde kromě fotografií najdete i recept a hlášení o průběhu naší akce v angličtině.

S přáním krásných Vánoc 8. A a Naďa Drygalská.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: paní Drygalská Naďa, učitelka angličtiny

Dne 8. října 2021 jsme navštívili trutnovské společenské centrum Uffo, kde probíhala prezentace středních škol a zaměstnavatelů našeho kraje. Návštěva této akce nám snad pomůže v rozhodování, kam na střední školu…

 

text a foto: Mgr. Pilná Taťána, třídní učitelka 8. A

Dne 9. listopadu 2021 jsme navštívili trutnovské společenské centrum Uffo a zhlédli divadelní představení Klára 3847 aneb Příliš mnoho hvězd. Skutečný příběh dívky, která jako jediná z patnáctičlenné rodiny přežila útrapy transportu, selekci, mučení i pochod smrti, na nás opravdu zapůsobil a z divadla jsme odcházeli plní dojmů…

 

text a foto: Mgr. Pilná Taťána, třídní učitelka 8. A

Ve dnech 2. a 3. 9. 2021 jsme navštívili Muzeum Podkrkonoší v Trutnově. První přednáška byla na téma Trutnov na starých pohlednicích a fotografiích. Měli jsme možnost si připomenout poznatky z pravěké a středověké historie našeho města a nově se seznámit s tím, jak vypadal Trutnov v 18. a 19. století, což se nám bude hodit do látky dějepisu tohoto školního roku. Druhý den jsme navštívili stálou expozici 1866: Vítězství Rakušanů u Trutnova a tzv. Trutnovská zrada v prusko-rakouské válce. Mohli jsme si dokonce některé zbraně přímo obtěžkat.

 

text a foto: Mgr. Pilná Taťána, třídní učitelka 8. A

Back to top