Třída 7.B

Lyžařský výcvik obou tříd proběhl za mrazivého slunečného počasí v týdnu 7. až 13. 1. 2024 v Rokytnici nad Jizerou. Ubytováni jsme byli na Benátecké chalupě, kde nám výborně vařili. Sněhové podmínky nebyly ideální, proto jsme se první den věnovali tréninku běžeckého lyžování na louce u lesa, kde jsme si vyzkoušeli klasiku i bruslení a s většími či menšími úspěchy i různé otočky. V dalších dnech jsme už pak mohli na uměle zasněžený svah, kde probíhala výuka na sjezdovkách. Kromě lyží jsme si užili i vycházku do hor s nádherným výhledem na západ slunce. Pobavili jsme se i cestou po zamrzlé sjezdovce, kde jsme objevili parádní klouzačku.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Ing. Kuhnová Kristina, třídní učitelka 7. A a Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka 7. B

Dnes jsme v Uffu navštívili divadelní hru Františka Tichého, která vypráví o životě chlapců z terezínského domova Nešarim v době druhé světové války. Příběh o tom, jak se kamarádství a odvaha utkaly s temným osudem. Děj vycházející z dobových reálií i příběhů popsaných v terezínských časopisech doplňuje několik zhudebněných básní napsaných dětmi v ghettu. Představení vzniklo v rámci uměleckých projektů Přírodní školy na jaře 2016. Představení bylo velmi působivé a my jsme si udělali aspoň částečnou představu o těžkém osudu dětí v době druhé světové války.

text a foto: Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka

Letošní bruslařskou sezónu jsme zakončili v úterý poslední hodinou TV na zimním stadiónu. Ledová plocha patřila jenom nám. Proběhly závody v rychlobruslení. Všichni zúčastnění předvedli výkon na hranici svých možností

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka

Týden od 11. do 17. června jsme trávili v krásné krajině Českého ráje. Poznali jsme turisticky nejatraktivnější místa jako Trosky, Kost, Vesec, Sobotku. Užívali jsme si sluníčka a koupání, ale občas nás též velmi rychle překvapil déšť. V kempu jsme hráli ringo, badminton, přehazovanou, stříleli ze vzduchovky, připomínali si práci s mapou, topografické značky a Morseovu abecedu. Nechyběla stezka odvahy s plněním úkolů. Hlavní je, že jsme se všichni vrátili v pořádku ke svým rodičům.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka

Využili jsme příznivých sněhových podmínek a v rámci TV jsme vyrazili vyzkoušet běžecké lyžování. Spousta z nás na běžkách stála poprvé a moc se nám to líbilo. Popasovali jsme se s tímto druhem pohybu na výbornou.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, učitelka TV

Back to top