Třída 8.C

Ve čtvrtek 21. 12. 2023 na 2. stupni ZŠ kpt. Jaroše proběhlo hodnocení zážitkového týdne na téma „TRADICE“ a poté následovaly třídní besídky. Když jsme si rozdali dárky a ochutnali cukroví, pouštěli jsme si loďky ze skořápek vlašských ořechů a hráli hry. Den rychle uběhl a my jsme si ho užili.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, třídní učitelka

V pondělí 18. 12. 2023 na ZŠ kpt. Jaroše proběhla VÁNOČNÍ DÍLNA. Dívky z 8. C zde pomáhaly se zdobením perníčků.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, třídní učitelka

Ve čtvrtek 9. 11. 2023 jsme v trutnovské UFFU zhlédli představení Terezínské zvony. Tuto divadelní hru napsal ředitel gymnázia Přírodní škola v Praze František Tichý. Terezínské zvony vypráví o životě chlapců z terezínského domova Nešarim v době druhé světové války. Jedná se o příběh kamarádství a odvahy a o boj s nepříznivým osudem. Děj vychází z dobových příběhů popsaných v terezínských časopisech a doplňuje ho několik zhudebněných básní, které napsaly děti v ghettu.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, třídní učitelka

 

V pátek 15. 12. 2023 se třída 8. C vypravila na exkurzi do iQLANDIE v Liberci. Všichni jsme nejprve zamířili do planetária, kde jsme zhlédli živě komentovaný pořad „Všichni jsme hvězdy“. Dozvěděli jsme se, jak vypadaly první hvězdy po Velkém třesku, jak hvězdy vnikají, existují, umírají a jaká je souvislost mezi hvězdami a lidmi. Následně jsme se rozdělili a každý zamířil k jiné expozici dle svého zájmu. Prohlédli jsme si expozice MatematikUm, Člověk, Smysly, Živly, Kosmo, GEO, Vodní svět, GEOlab, Věda v domě nebo Překonané vynálezy. V expozici Člověk jsme si vyzkoušeli, jakou kapacitu mají naše plíce, jak hlasitě dokážeme zakřičet a také jsme si popovídali s robotem Thespianem. V expozici Živly jsme se snažili udržet rovnováhu na simulátoru zemětřesení, obalili se obří bublinou a pozorovali krásu Teslova transformátoru. V GEO expozici jsme mohli usednout do leteckého simulátoru nebo gyroskopu a zažít výcvik astronautů. Z iQLANDIE jsme se přesunuli do liberecké ZOO. Na ploše 14 ha jsme obdivovali přes 170 druhů zvířat z různých kontinentů. Viděli jsme takina čínského, zebru bezhřívou, soba lesního, levharta sněžného, paviána pláštíkového, mangabeje žlutobřichého, viskaču, aru hyacintového, orlosupa bradatého, lachtana hřivnatého, pandu červenou, tygra indického a mnoho dalších zajímavých živočichů. Tento předvánoční den jsme si velmi užili.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, třídní učitelka

Dne 10. října 2023 vyrazili žáci 8. B a 8. C do Valdštejnova muzea a mincovny do Jičína. Seznámili se prostřednictvím edukačního programu s obdobím třicetileté války, resp. s osobností Albrechta z Valdštejna. Cestou ještě navštívili unikátní barokní památku Valdštejnskou lodžii, která je s Jičínem spojena dvoukilometrovou lipovou alejí.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Pilná Taťána, garant akce

Back to top