Třída 7.A

15. 4. 2024 vyrazili žáci 7. A na exkurzi do Jízdárny Proruby, kde se dozvěděli informace o sedlání a uzdění koní, ošetřování, hipoterapii. Viděli různá plemena koní jako např. Shagya Arab, teplokrevníka šlechtěného kdysi pro Marii Terezii či šampionku republiky Sisi. Součástí odborné přednášky byla jízda na koni, kterou si všichni užili.

Text a foto: Ing. Kuhnová Kristina, třídní učitelka 7. A

V úterý 2. 4. 2024 jsme se vypravili do Vrchlabí na výukový program „OBOJŽIVELNÍCI KRKONOŠ“, který proběhl v KCEV Krtek. Viděli jsme ukázky obojživelníků žijících na území ČR, zejména v Krkonoších. V ČR žije 21 druhů obojživelníků, v Krkonoších 6 druhů. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o ocasatých i bezocasých obojživelnících a učili se obojživelníky rozlišit podle jejich zornice. Následně jsme se vydali na místa, kde jsou instalovány zábrany usnadňující zejména skokanům a ropuchám cestu do míst rozmnožování. Žáby se tak mohou bezpečně dostat přes silnice. Trdliště jsou uměle vytvořené plochy, kde se žáby rozmnožují. Tato místa pomáhají zachránit mnohé obojživelníky.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka přírodopisu

Lyžařský výcvik obou tříd proběhl za mrazivého slunečného počasí v týdnu 7. až 13. 1. 2024 v Rokytnici nad Jizerou. Ubytováni jsme byli na Benátecké chalupě, kde nám výborně vařili. Sněhové podmínky nebyly ideální, proto jsme se první den věnovali tréninku běžeckého lyžování na louce u lesa, kde jsme si vyzkoušeli klasiku i bruslení a s většími či menšími úspěchy i různé otočky. V dalších dnech jsme už pak mohli na uměle zasněžený svah, kde probíhala výuka na sjezdovkách. Kromě lyží jsme si užili i vycházku do hor s nádherným výhledem na západ slunce. Pobavili jsme se i cestou po zamrzlé sjezdovce, kde jsme objevili parádní klouzačku.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Ing. Kuhnová Kristina, třídní učitelka 7. A a Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka 7. B

V hodinách přírodopisu jsme probrali pěvce. Žáci 7. A si připravili samostatné práce o semenožravých, hmyzožravých a všežravých pěvcích. Následovalo poznávání pěvců.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka přírodopisu

V úterý 15. března se v tělocvičně naší školy sešly 5. třídy. Proběhlo zde školní kolo soutěže v recitaci a zpěvu.

K vidění byly výborné výkony a porota se usnesla takto:

RECITACE

1. místo Petr Plecháč (5. C)

2. místo Jeník Horáček (5. C)

3. místo Kája Bečková (5. C)

ZPĚV

1. místo Sofie Solfronková (5. B) a Emily Campbell (5. A)

2. místo Lenka Vyskočilová (5. B)

3. místo Jakub Kosinka (5. C)

Děkujeme všem zúčastněným za odvahu a předvedené výkony a gratulujeme vítězům.

text a foto: třídní učitelky 5. ročníků