Třída 9.B

Dne 9. 5. naši třídu navštívil specialista na odvykání kouření. Na dvouhodinovém sezení nás seznámil s druhy kouření, úskalími a možnými cestami, jak buď přestat kouřit, nebo nejlépe vůbec nezačít. Z ohlasů žáků byla beseda zajímavá a hlavně přínosná.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: Mgr. Ryšavý Zdeněk, třídní učitel

V rámci hodin literatury naše třída navštívila muzeum Čapkových v Malých Svatoňovicích. Začali jsme podrobnou přednáškou o životě této významné rodiny. Poté jsme si rozdali pracovní listy a ve skupinkách plnili úkoly, které jsme si následně společně vyhodnotili. Dále jsme navštívili park, kde jsou interaktivní hry týkající se Devatera pohádek a na samý závěr se šli napít z místní studánky, kde je pramen s živou vodou. Výlet za poznáním jsme si užili a hlavně se obohatili o nové vědomosti v oblasti literatury.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: Mgr. Ryšavý Zdeněk, třídní učitel

Nejen v předvánočním čase je potřeba myslet na lidi, kteří to zrovna nemají lehké jako my. Naše třída se již několikátým rokem snaží svými skutky a dárky život takovýchto lidí alespoň trochu vylepšit a potěšit je. Tentokrát jsme se rozhodli, že svými dárky potěšíme děti, které jsou umístěny v Dětském a kojeneckém ústavu ve Dvoře Králové nad Labem. Nakoupili jsme věci, které si děti kupují ze svého kapesného a většinou na jejich nákup peníze nemají. Jednalo se o výtvarné potřeby, drobnou kosmetiku, ale i potraviny, které děti v ústavu nedostávají. Paní ředitelka Řeháková nás vřele uvítala v aule zdejšího ústavu, kde nám vyprávěla, jak to zde chodí. Následovaly naše dotazy, debata a na závěr samotné předání dárků. S dětmi jsme se vzhledem ke špatné epidemiologické situaci nemohli vidět, ale i tak věříme, že je naše věci potěší. Následně jsme navštívili tradiční prodejnu vánočních ozdob, kde si někteří z nás i něco zakoupili a pak jsme se přesunuli ke kostelu sv. Jana Křtitele, kde jsme si pověděli o nálezu Rukopisu královédvorského, což se nám hodí do literárních znalostí. Myslím, že jsme si tento výlet užili a zpestřili si také náš předvánoční čas.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: Mgr. Ryšavý Zdeněk, třídní učitel 9. B

V neděli 12. 12. jsme se vydali na Pomezní boudy do Krkonoš na lyžařský kurz tříd, které kvůli epidemiologické situaci nemohly jet v řádném termínu. Byli jsme ubytovaní v horském penzionu Trautenberk, který nabízel výborné ubytování a skvělá jídla. Intenzívně jsme se věnovali sjezdovému a běžeckému lyžování. Počasí nám dopřálo všechny možné varianty od sluníčka přes mráz, déšť i mlhu. Kromě sportu jsme si užili i večerní zábavu a přednášky s lyžařskou tématikou. Hlavně se nám podařilo se ve zdraví vrátit domů k rodičům.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text: Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka 8. C

foto: kolektiv pedagogů zajišťující SKIALP kurz

Začal adventní čas a naše škola se rozhodla jako náhradní program za tradiční vánoční dílny postavit na školní dvůr několik stromečků, které si jednotlivé třídy, i ve spolupráci s jinou, mohly nazdobit dle svého. Naše třída se dohodla, že společně pomůžeme vyzdobit stromeček s našimi malými prvňáčky z 1. C, kteří si vyrobili své ozdoby v rámci výtvarné výchovy. My jsme doma nasušili ovoce a také přinesli i další originální výrobky, např. hadrové soby. Myslím, že jsme si zdobení společně užili a že náš stromeček bude zkrášlovat okolí školy co nejdéle.

 

text a foto: Mgr. Ryšavý Zdeněk, třídní učitel 9. B

Back to top