Třída 6.B

V týdnu před podzimními prázdninami jsme pracovali v prvních letošních centrech aktivit s tématem Vynálezci a objevitelé. Dozvěděli jsme se nové informace a zajímavosti o Einsteinovi, Sklodowské, Newtonovi, Mendělejevovi a Nobelovi. Opět jsme se přesvědčili, že musíme důkladně číst zadání. Práci do manipulace a ateliéru pro nás nachystala paní učitelka Dagmar Schmiedová a do objevů a komunikace paní učitelka Jitka Ryšavá. V centrech se nám líbilo.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 6. B

Ve čtvrtek 6. října jsme v rámci preventivních programů byli přítomni na přednášce o kouření. Některé informace jsme již věděli, ale spousta byla pro nás nových. Na třídnické hodině proběhla reflexe s debatou.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 6. B

Na Mezinárodní den dětí si pro nás paní vychovatelky a žáci starších ročníků připravili stanoviště s úkoly. Po úspěšném absolvování na nás čekala malá odměna.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 5. B

6. června jsme se vydali do kempu Brodský rybník.  Ubytovali jsme se v chatkách. Celý školní výlet byl o koupání, hrách, soutěžích.  V restauraci nám připravili výborné jídlo. Počasí nám přálo, ale na zpáteční cestě jsme vydatně zmokli.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 5. B

Leonardo da Vinci byl nejenom známý a vynikající malíř, ale také konstruktér a vynálezce. Žáci se seznámili s jeho životem, malbami a vynálezy. Zkusili si vyrobit libovolný stroj z lepenky. Důležité ale bylo, že po dlouhé době děti zase pracovaly ve smíšených skupinách žáků z osmé a páté třídy.  Osmáci si vyzkoušeli, jaké to je být ve skupině za ty zkušenější a ty, co určují činnost a náladu celého teamu a pro páťáky bylo důležité poznání, že i jejich práce je pro skupinu přínosem. Vše probíhalo ve velmi milé a přátelské atmosféře.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Ryšavá Jitka, třídní učitelka 5. B a Mgr. Schmiedová Dagmar, třídní učitelka 8. C