• foto-skoly1
loading...

22. března proběhla na naší škole soutěž v matematice pro žáky od druhých do devátých tříd. Tato mezinárodní soutěž vznikla v Austrálii a dnes probíhá v mnoha zemích světa. Česká republika se k nim připojila poprvé v roce 1995. Autoři chtějí ukázat, že matematika nemusí být vždy nudný, nezáživný a obávaný školní předmět. Chtějí poskytnout radost ze soutěžení při řešení netradičních úloh, kterých stále ještě není v učebnicích dostatek, a dopřát žákům možnost porovnání vlastních schopností se stejně starými kamarády ve třídě, škole, ale i v širším měřítku. Možná právě z tohoto důvodu si soutěž získala v krátké době značnou oblibu u žáků i učitel. Gratulujeme žákům, kteří ve svých kategoriích dosáhli nejvyššího počtu bodů.

 

V kategorii Cvrček (max. 90 bodů):

1. Alice Kocourková 3. A, Tobiáš Petřina 3. A, 73 bodů

2. Robin Jorka  3. A, 70 bodů

3. Marek Janda 2. A, David Groer 3. B, 65 bodů

 

V kategorii Klokánek (max. 120 bodů):

1. Kateřina Sedláčková 5. A, 98 bodů

2. Vendula Vyskočilová 5. A, 96 bodů

3. Felix Tomm 5. A, 94 bodů

 

V kategorii Benjamín (max. 120 bodů):

1. Alex Vítek 7. A, 76 bodů

2. Anežka Friedrichová 7. C, Matěj Jarkovský z 6. C, 65 bodů

3. Jan Janický  7. C, 64 bodů

 

V kategorii Kadet (max. 120 bodů):

1. Nikola Figerů, 9. C, 90 bodů

2. Michaela Vladyková, 9. B, 86 bodů

3. Vojtěch Houser 9. C, Barbora Kučerová 9. B, 63 bodů

 

text a foto: Mgr. Schmiedová Dagmar, garant akce

Back to top