• foto-skoly1
loading...

Naše škola již před několika lety adoptovala dívku Ramyu z Indie v rámci projektu Adopce na dálku. Do konce února 2024 bude probíhat finanční sbírka. Peníze, které naše škola vybere, poslouží na zaplacení školného, aby mohla pokračovat ve studiu na své škole. Ramya je dívka, kterou baví zpěv a tanec a vyznává hinduistické náboženství. Otec zemřel na infarkt. Bydlí se svou matkou ve městě Balehonnur. Ramya studuje tříletý bakalářský obor B Com, který je obchodního zaměřen. Rozhodla se pro vysokou školu v Shringeri, která je 36 km od jejího bydliště. Indie, oficiálním názvem Indická republika, je s více než miliardou obyvatel druhá nejlidnatější země na světě, rozkládající se v jižní Asii. Má jaderné zbraně, rakety středního doletu, armádu čítající 1,3 milionu vojáků a její ekonomika vykazuje po Číně největší růst na světě. Má velké přírodní bohatství. Díky úrodné půdě a příhodnému klimatu má dobré podmínky pro pěstování velkého množství zemědělských plodin, produkce potravin a dalších surovin. Přesto se země potýká se značnou částí obyvatel žijících v chudobě, včetně velkého množství podvyživených dětí. Občasné přírodní katastrofy jako krutá sucha, zemětřesení a povodně situaci dále zhoršují. Asi třetina Indů žije v podmínkách kritické chudoby a 40% Indů je negramotných. Většina obyvatel žije v přelidněných chatrčích u měst nebo na venkově, kde není elektrifikace ani komunální vodovod. Rodiče chtějí své děti posílat do dobrých škol, kde se děti něco naučí a dostanou dobré vzdělání. Vždy musí dětem koupit učebnice a uniformu. Na všech typech škol se platí školné. Některé dobré školy jsou velmi drahé. Proto je finanční pomoc na studium této dívky tak důležitá. Ramya si přeje dostudovat svou vysněnou školu a snad se jí to díky VÁM VŠEM splní.

text a foto: Mgr. Pilná Taťána, garant akce

Back to top