• foto-skoly1
loading...

Jednoho mrazivého zářijového rána se třída 3. C vypravila linkovým autobusem na výlet do malé vesničky mezi Trutnovem a Dvorem Králové – Horního Žďáru.

Za prvé čekala na děti cesta od autobusu, kterou zpestřila hra na šipkovanou. Děti hledaly cedulky s úkoly na protažení těla a otázkami převážně z oblasti přírodovědy a zeměpisu. Zazpívaly si pár písniček s tématem „jelen/myslivec“ a cesta uběhla coby dup. Poté měly děti příležitost pozorovat v oboře stádo laní s jelenem a kolouchem. Děti naházely zvěři jablka a kaštany, které jim samy přivezly nebo které pro ně připravil Honza Fekiač, který děti s paní učitelkou na celém výletu doprovázel. Povyprávěl jim o lesní zvěři a myslivosti všeobecně. Také si se šikovnými dětmi vyzkoušel, jak se rozdělává oheň. Děti si opekly pečivo a uzeniny a také oblíbené marshmallows. Největší zábavou je pro děti vždycky hra a řádění všeho druhu – nejinak tomu bylo i tentokrát. Na děti čekalo zcela nově vybudované lanové centrum v podobě barevných paňáců a „horolezecké stěny“ v bývalém koupališti. Děti se dosyta vydováděly a nastal čas se kvapem vydat na cestu zpět k autobusu. Už za 15 minut stála 3. C opět u školy v Trutnově a na výlet do Žďáru bude už jen vzpomínat.

 

text a foto: Bc. Suchá Dita, třídní učitelka 3. C

Back to top