I když se v březnu nekonala žádná školní recitační nebo pěvecká soutěž, i tak jsme měli kultury dost. Nacvičovali jsme totiž divadlo. Většina z nás se proměnila v herce a secvičili jsme „Perníkovou chaloupku“ a „Červenou Karkulku“, která byla celá zpívaná. Na hodinách výtvarné výchovy jsme připravovali divadelní kulisy, doma sháněli vhodné kostýmy a také pekli s maminkami perníčky, protože co by to bylo za perníkovou chaloupku bez perníčků, co by pak Jeníček loupal? Ještě před Velikonocemi přišel den „D“ a my jsme se postavili na jeviště před plnou třídu prvňáčků z 1. C. I když  jsme měli trému, na našem výkonu to nebylo vůbec poznat. Na vystoupení se také přišel podívat pan ředitel a zástupce. Jejich pochvala nás také velmi potěšila. Druhý den, jsme představení sehráli před našimi rodiči, babičkami a dědečky, sourozenci a kamarády. Sérií představení jsme uzavřeli jedno naše velké dramatické snažení. Jistě to ale nebylo naše poslední vystoupení a snažení. Již nyní se těšíme se, co vymyslíme příště.

 

text a foto: RNDr. Teichmann Jiří, třídní učitel 3. C

Back to top