V neděli 8. září jsme dostali kurzovní trička a natěšení jsme vyrazili do Pece pod Sněžkou na školní chatu Bažina. Každý den jsme podnikli s panem učitelem Jardou Mollingrem, paní učitelkou Etelou Felkerovou a Dášou Dostálovou túru a řádně jsme protáhli naše těla. Byli jsme u Černohorského rašeliniště, kde jsme pořádně zmokli. Druhý den nám počasí přálo. Obřím dolem jsme vyšplhali až na Sněžku a zpátky přes Luční boudu a údolím Zeleného potoka jsme dorazili do Pece. Další výstup na Liščí horu jsme zakončili v Bufetu Na rozcestí, kde jsme ochutnali místní speciality. Ve čtvrtek jsme navštívili mléčnou farmu Růžohorky a vyřádili jsme se v herním parku Pecka u Portášových bud ve Velké Úpě. Na všech túrách jsme se kochali krásnou přírodou Krkonoš a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Večer jsme relaxovali u stolního fotbálku, ping-pongu a také v sauně. Zopakovali jsme si základy první pomoci, práci s mapou a buzolou a stříleli jsme ze vzduchovky. Dokázali jsme naštípat dříví, rozdělat oheň a dokonce si sami i uvařit. To jsme šikovní! V pátek odpoledne jsme se svezli v horolezecké výstroji na nataženém laně a večer jsme tančili v karnevalových maskách. Týdenní kurz se nám moc vydařil a už se těšíme na další.

text a foto: Mgr. Dostálová Dagmar, třídní učitelka 5. A

Back to top