Letos zahájila třída 5. A školní rok netradičně a vydala se do přírody na Bivak kurz, který se uskutečnil na Havlově Boudě. A co je nejdůležitější, počasí nám přálo, což udělalo tento týden ještě výjimečnějším. Havlova Bouda je obklopena nádhernou přírodou Krkonoš a poskytuje skvělé možnosti pro výuku a zábavu. Děti získaly nové dovednosti a poznatky, které jim budou nepochybně prospěšné. Jednou z prvních věcí, kterou si děti vyzkoušely, byla orientace v terénu. Naučily se pracovat s buzolou a mapou. Další zážitek, který si naši žáci nesmírně oblíbili, bylo střílení ze vzduchovky. Děti se učily zásady bezpečného zacházení s touto zbraní a měly možnost si vyzkoušet svou střeleckou přesnost. Děti měly také možnost vyzkoušet si stavění táborových ohnišť. Dále s naučily, jak si samy postavit stan. Během celého pobytu na Havlově Boudě byla příroda naším učitelem. Děti se učily rozpoznávat různé druhy stromů a rostlin a zdokonalovaly své dovednosti v přežití v přírodě. Dokonce jsme zdolali nejvyšší horu České republiky Sněžku. Byla to také skvělá příležitost pro výuku o horské přírodě, ekosystémech a ochraně životního prostředí. Kromě fyzických výzev mají děti také možnost obdivovat nádherné výhledy a prožívat přímý kontakt s přírodou. To může podnítit jejich zájem o ekologii a ochranu životního prostředí. Celý týden strávený na Havlově Boudě byl plný smíchu, dobrodružství a nových dovedností. Tento první týden na Havlově Boudě nám připomněl, jak je příroda bohatým zdrojem poznání a zábavy.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Hašková Marie, třídní učitelka 5. A a pan Maršík Martin, vedoucí kurzu a ředitel autobusu

Back to top