Od začátku školního roku se snažíme trávit co nejvíce času venku. Každé pondělí chodíme „za školu“, máme tzv.: venkovní výuku.

V prvním týdnu měsíce září jsme si zmapovali okolí školy a předvídali, v jakých částech by se nám dobře psalo, četlo, počítalo, objevovalo a tvořilo.

V dalším, třetím a čtvrtém týdnu, jsme své typy začali ověřovat. Na školní zahradě jsme si ze starého skleníku vytvořili venkovní učebnu, která se stala naší základnou. Z ní je nedaleko do sadu, na školní hřiště, do blízkého parku a přilehlého lesíka. Do míst, která nám v měsíci říjnu poskytla spousty materiálu pro učení.

Dalším místem, které nám přirostlo k srdci, je travnatá plocha na školním dvoře. Tam jsme při pracovních činnostech vybudovali vyvýšené záhony, na kterých do budoucna plánujeme pěstovat.

text a foto: Mgr. Burešová Kamila, třídní učitelka 4. A