• foto-skoly1
loading...

V úterý 9. dubna 2024 se na Základní škole Kpt. Jaroše Trutnov uskutečnilo školní kolo soutěže ve čtení německého textu, kterou tradičně vyhlašuje Goethe Institut Pardubice. Akce se zúčastnilo celkem 27 dětí z 8. a 9. tříd. Všechny četly s kvalitní výslovností i výrazným přednesem. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - předčítání a kreativ. Žáci, kteří se umístili v jedné s kategorií na prvním místě, postupují do finále, které se bude konat 24. 4. 2024 v Divadle 29 v Pardubicích.

 

 

Výsledky kategorie „předčítání“:

1. místo - Vojtěch Houser (9. C)

2. místo - Viktorie Macháčková (9. A)

3. místo - Timothy Jacob Campbell (9. A)

 

Výsledky kategorie „kreativ“:

1. místo - Šárka Zacharová (8. B) a Tereza Urbancová (8. B)

2. místo - Kristýna Ludwigová (8. C) a Kristýna Prášková (8. C)

3. místo - Matyáš David (8. C) a Tomáš Straka (8. C)

 

Všem účastníkům školního kola ve čtení německého textu děkujeme za účast a příjemně strávené odpoledne.

 

text a foto: Bc. Rosulková Lucie, Ing. Kuhnová Kristina, učitelky Nj a garantky akce

Back to top