• foto-skoly1
loading...

Na naší škole funguje již mnoho let školní parlament - tedy lépe řečeno školní sněm. Je to instituce zřízená za účelem zvýšení vlivu žáků na dění ve škole. Sněm učí odpovědnosti, demokratické diskusi a demokratickému způsobu řešení problémů; hledá cesty k odstranění problémů, jež se ve škole vyskytnou, a zaručuje realizaci nalezených řešení. Dále vymýšlí, plánuje a realizuje nejrůznější vylepšení školního života, akce pro žáky i veřejnost nebo organizuje charitativní činnost žáků školy. Sněm spolupracuje s učiteli i s vedením školy. Sněmu se účastní zpravidla starší žáci druhého stupně. Mladší žáci mají možnost psát své požadavky na mail současné předsedkyně Natálie Řehákové z 9. A. Sněm zasedá dle potřeby (většinou v pondělí ráno v době třídnické hodiny). Také se jednotliví zástupci účastní krajských schůzí žákovských parlamentů, naposledy dne 19. 1. 2023.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Pilná Taťána

Back to top