Třída 7.A

Žáci sedmých tříd pracovali od února do dubna 2024 na úkolu, který se týkal krystalizace nasyceného roztoku chloridu sodného (kuchyňské soli). Krystalizace je schopnost látek vylučovat se z roztoků v podobě krystalů. Žáci si připravili nasycený roztok chloridu sodného, tento roztok následně postavili v otevřené sklenici na bezpečné místo a nechali volně odpařovat kapalinu. V průměru po dobu dvaceti dnů žáci zaznamenávali (popis + fotografie), jak se kapalina odpařuje a sůl krystalizuje. Výsledky svého pozorování následně uložili do kurzu chemie v Classroomu. Některé práce byly zdařilé.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka přírodopisu

„An apple a day keeps the doctor away.“
A vezmeme-li jablka tři, mělo by to platit trojnásobně. Anebo k nim přidáme mouku, máslo, cukr a podle anglického receptu upečeme jablečný drobenkový koláč. Jako žáci 7. A a 7. C. Jak se jim vedlo, můžete zhodnotit ve fotogalerii.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: paní Drygalská Naďa

15. 4. 2024 vyrazili žáci 7. A na exkurzi do Jízdárny Proruby, kde se dozvěděli informace o sedlání a uzdění koní, ošetřování, hipoterapii. Viděli různá plemena koní jako např. Shagya Arab, teplokrevníka šlechtěného kdysi pro Marii Terezii či šampionku republiky Sisi. Součástí odborné přednášky byla jízda na koni, kterou si všichni užili.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

Text a foto: Ing. Kuhnová Kristina, třídní učitelka 7. A

Ve čtvrtek 18. 4. 2024 jsme ve třídě 7. A přivítali zástupce kočkovitých šelem, psovitých šelem a hlodavců. Roman z 8. C, Maty, Viky, Klaudie, Markéta, Natálka a Lena nám představili své domácí mazlíčky. Dozvěděli jsme se zajímavosti o jejich chovu. Následně jsme ve 3 skupinách vytvořili Lapbooky o hlodavcích, kočkovitých a psovitých šelmách. Díky patří spolužákům a jejich rodičům, kteří psy, kočky, křečka a morče do školy přivedli.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka přírodopisu

V úterý 2. 4. 2024 jsme se vypravili do Vrchlabí na výukový program „OBOJŽIVELNÍCI KRKONOŠ“, který proběhl v KCEV Krtek. Viděli jsme ukázky obojživelníků žijících na území ČR, zejména v Krkonoších. V ČR žije 21 druhů obojživelníků, v Krkonoších 6 druhů. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o ocasatých i bezocasých obojživelnících a učili se obojživelníky rozlišit podle jejich zornice. Následně jsme se vydali na místa, kde jsou instalovány zábrany usnadňující zejména skokanům a ropuchám cestu do míst rozmnožování. Žáby se tak mohou bezpečně dostat přes silnice. Trdliště jsou uměle vytvořené plochy, kde se žáby rozmnožují. Tato místa pomáhají zachránit mnohé obojživelníky.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

text a foto: Mgr. Voplatková Petra, učitelka přírodopisu

Back to top