Třída 5.A

Letos zahájila třída 5. A školní rok netradičně a vydala se do přírody na Bivak kurz, který se uskutečnil na Havlově Boudě. A co je nejdůležitější, počasí nám přálo, což udělalo tento týden ještě výjimečnějším. Havlova Bouda je obklopena nádhernou přírodou Krkonoš a poskytuje skvělé možnosti pro výuku a zábavu. Děti získaly nové dovednosti a poznatky, které jim budou nepochybně prospěšné. Jednou z prvních věcí, kterou si děti vyzkoušely, byla orientace v terénu. Naučily se pracovat s buzolou a mapou. Další zážitek, který si naši žáci nesmírně oblíbili, bylo střílení ze vzduchovky. Děti se učily zásady bezpečného zacházení s touto zbraní a měly možnost si vyzkoušet svou střeleckou přesnost. Děti měly také možnost vyzkoušet si stavění táborových ohnišť. Dále s naučily, jak si samy postavit stan. Během celého pobytu na Havlově Boudě byla příroda naším učitelem. Děti se učily rozpoznávat různé druhy stromů a rostlin a zdokonalovaly své dovednosti v přežití v přírodě. Dokonce jsme zdolali nejvyšší horu České republiky Sněžku. Byla to také skvělá příležitost pro výuku o horské přírodě, ekosystémech a ochraně životního prostředí. Kromě fyzických výzev mají děti také možnost obdivovat nádherné výhledy a prožívat přímý kontakt s přírodou. To může podnítit jejich zájem o ekologii a ochranu životního prostředí. Celý týden strávený na Havlově Boudě byl plný smíchu, dobrodružství a nových dovedností. Tento první týden na Havlově Boudě nám připomněl, jak je příroda bohatým zdrojem poznání a zábavy.

text a foto: Mgr. Hašková Marie, třídní učitelka 5. A a pan Maršík Martin, vedoucí kurzu a ředitel autobusu

V úterý 29. 6. jsme jeli na školní výlet do Fajnparku k Chlumci nad Cidlinou. Prošli jsme se mezi dinosaury a na boso se prošli Bosovem. Také jsme si detailně prohlédli hmyz v Hmyzákově. Vyzkoušeli jsme si nejrůznější atrakce - safari auta a uffo auta, trampolíny, koupání v jezírku a učili jsme se bubnovat. Moc se nám to líbilo.

text a foto: Mgr. Buchtová Soňa, třídní učitelka 2. A

Co nám Ježíšek nadělil tentokrát? Krásnou knížku Detektivové. Aspoň budeme mít co číst ve druhém pololetí.

text a foto: Mgr. Buchtová Soňa, třídní učitelka 2. A

V pondělí 17. 5. jsme se zúčastnili programu Abeceda peněz. Zjistili jsme, jak si rodiče vydělávají peníze, co jsou příjmy a výdaje nebo výplata. Povídali jsme si o tom, kolik co stojí a jak bychom měli hospodařit. Vydělali jsme si každý opravdových deset korun, někteří z nás si je hned utratili, jiní si celou částku dali do prasátka, aby si mohli šetřit a někteří polovinu utratili a polovinu se rozhodli ušetřit. Bylo to zajímavé a hlavně poučné!

text a foto: Mgr. Buchtová Soňa, třídní učitelka 2. A

Ve středu 9. 12. jsme se prošli do střediska volného času, kde jsme mohli za okny pozorovat výstavu betlémů. Byly vyrobeny z různých materiálů. Viděli jsme betlémy z papíru, vyřezávané ze dřeva nebo vyrobené z kukuřičného šustí.