V pátek 21. června nám již od rána přálo štěstí. Cesta do Prahy proběhla bez komplikací, všem dětem bylo dobře a těšily se na program v Praze. Počasí bylo ideální, nepršelo, netrápila nás ani velká vedra. Děti nachodily asi 8 kilometrů. Nejdříve jsme šli do Muzea Karlova mostu a na loď. Pak jsme přešli Karlův most a na chvíli se usídlili v McDonaldu. Po Zámeckých schodech jsme vyšli na Hrad, kde jsme si prohlédli Svatovítský chrám. Zlatou uličkou jsme prošli k Daliborce a vinicemi seběhli k autobusu.

Program byl nabitý, ale děti byly spokojené.

"Líbilo se mi, jak jsme šli těch 221 schodů, s holkami jsme dělaly závody..."

Terka Šaclerová

"Praha byla super! Líbila se mi cesta autobusem. Nasbírala jsem spoustu nových informací..."

Pája Lošová

"Líbil se mi Pražský hrad se strážemi a Zlatá ulička. Nejvíc jsme se nasmáli v parku."

Martin Fiala

"Na výletě se mi moc líbilo. Nejlepší byla cesta. Bolely mě nohy ze schodů na Pražský hrad. Poznala jsem i nové věci. Ještě se mi líbilo, jak jsme pluli po Vltavě a že jsme viděli Karlův most."

Domča Kačaniová

"V Praze se mi líbilo. Nejlepší byla loď. Líbilo se mi Muzeum Karlova mostu. Paní nám říkala o historii mostu a pak jsme po něm šli. Bylo tam hodně malířů, různí prodavači náramků a žebráci. Ve Zlaté uličce se mi líbilo, jak je to malé a elegantní."

Kamil Nyklíček

"V Praze se mi líbila projížďka lodí, protože jsem se zasmál."

Honzík Nosek

"Výlet se mi líbil. Nejvtipnější a nejzábavnější mi přišla plavba loďkou, protože ten pán, co ji řídil, nám vyprávěl vtipné příběhy a byla s ním legrace..."

Anička Viková

text a foto: Mgr. Blahnová Petra, třídní učitelka 5. B

Back to top