• foto-skoly1
loading...

V pátek 22. 4. jsme se vypravili do Moravského krasu. Vláčkem jsme se od Infocentra dopravili ke vstupu do Punkevních jeskyní. Prohlídka začala v prostoru Předního dómu. Sifonovitá chodba nás dovedla do Hlinitých síní sousedících se Středním dómem. Za Stalagmitovou chodbou jeskyně klesla do Zadního dómu a odsud na dno Macochy. Prohlédli jsme si např. dlouhý a tenký stalaktit, kterému zbývají asi tři centimetry k tomu, aby se propojil se stalagmitem. Nikdy se ale navzájem nespojí, protože přestali růst. Průvodci těmto dvěma krápníkům dali přezdívku Romeo a Julie. Po prohlídce Punkevních jeskyní s vyjížďkou po říčce Punkvě nás autobus přepravil do Brna. Zde jsme navštívili motýlí dům „Papilonii“. Panuje zde klima tropické džungle, které vyhovuje místním obyvatelům. Mezi nádhernými motýli, které jsme si v Papilonii mohli prohlédnout, byl např. motýl s kovově modrými křídly Morpho peleides nebo Caligo memmon, který má na křídlech kresbu ve tvaru sovího oka.

Odkaz na fotogalerii ZDE.

 

text a foto: Mgr. Dostálová Dagmar a Mgr. Voplatková Petra, učitelky přírodopisu a garantky akce

Back to top