4.B

Letos jsme opět absolvovali Školu bruslení. Někteří z nás už bruslit umí velmi dobře, někomu to ještě tolik nejde a někdo je rád, že se pořádně na brusle postaví. Přesto se vždy na bruslení moc těšíme hlavně proto, že na závěr máme karneval a závody. Je to hezké zakončení a všichni se zase těšíme na další bruslení!

 

text a foto: Mgr. Fribová Helena, třídní učitelka 3. B

Ve třídě jsme měli velikou návštěvu, navštívil nás Bovýsek!!! A kdo to vlastně vůbec je??? Je to panáček, který nám vozí do školy OVOCE, někdy ZELENINU, jindy džusy – a ty nám moc chutnají. Přinesl nám také na ochutnání některé tropické druhy ovoce, které se u nás nepěstují a třeba je ani moc neznáme. Udělali jsme si ochutnávkový den!!! Některé druhy nám moc chutnaly, některé ne. Poznali jsme například – mango, avokádo, mochyni, granátové jablko, kumquat  a další.

 

text: Mgr. Fribová Helena, třídní učitelka 3. B

foto: archiv ZŠ kpt. Jaroše, Trutnov, Gorkého 38

V rámci výuky prvouky jsme navštívili trutnovskou městskou radnici. Nejdříve jsme si vyzkoušeli, jak vypadá a probíhá svatba – to se nám moc líbilo!! Z balkonu jsme si prohlédli trutnovské Krakonošovo náměstí. V zasedací místnosti jsme se seznámili s fotografiemi všech trutnovských starostů a poté jsme si prohlédli trutnovské kroniky a fotokroniky. Bylo to velice zajímavé a celá prohlídka se nám moc líbila.

 

text: Mgr. Fribová Helena, třídní učitelka 3. B

foto: Šálek Miloš

 

 

Těsně před Vánocemi jsme navštívili kulturní dům UFFO, kde nás velice mile překvapila skupina Kantoři. Je to vlastně country skupina, ale zazpívala a zahrála nám spoustu vánočních písní nejen z Čech, ale i z jiných zemí. Používali při tom i nám neznámé hudební nástroje. Nejkrásnější skladbou bylo HALLE LUJA, kterou nazpívalo spousta umělců, ale v jejich podání to bylo úžasné!! Osvětlené UFFO pouze z mobilních telefonů vytvořilo nádhernou atmosféru. Vystoupení se nám moc líbilo.

 

text: Mgr. Fribová Helena, třídní učitelka 3. B

foto: archiv Kantoři

 

V letošním školním roce jsme opět absolvovali plaveckou školu. Někteří z nás se zdokonalili rychlostně, někteří ve stylech, z jiných udělal plavecký výcvik z neplavců alespoň částečné plavce. Kurz byl jako každý rok zakončen závody, ve kterých každý předvedl svůj nejlepší výkon. Plavání se nám moc líbilo!

 

text a foto: Mgr. Fribová Helena, třídní učitelka 3. B

 

 

Back to top